Κ17: Καλή εμφάνιση και νίκη στην Λιβαδειά με 0-1

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του ΟΦΗ κέρδισε στην Λιβαδειά με σκορ 0-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο οφη ειχε 2 καλές ευκαιρίες σε σουτ του Τσαντηράκη και Σακλαμάκη, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακου, Βασιλειου.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 58΄ ο Σακλαμάκης κέρδισε πέναλτι με τον Χρηστάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ανοίγει το σκρο.  Ο Λεβαδειακος απείλησε 2 φορές στο 65 και στο 75 με τον Γιαννοπουλο να είναι σε ετοιμότητα  Ο ΟΦΗ έχασε μοναδικές ευκαιρίες να διπλασιάσει το σκορ με τετ- α- τετ του Μανωλακάκη, του Σακλαμάκη σε σουτ και του Ζηρδελη.

ΟΦΗ: Γιαννόπουλος, Παρασύρης, Τουγλής, Γαργανουράκης, Παχάκης, Μπάμπης, Τσαντηράκης, Κατσαρέλης, Χρηστάκης, Σακλαμάκης, Χατζάκης.

Έπαιξαν και οι Κοντογιάννης, Γιασάκης, Ζηρδέλης, Κασαπάκης και Μανωλακάκης.