Κ17: Η αστοχία έφερε την ήττα από τον Πανιώνιο

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ από τον Πανιώνιο πληρώνοντας την αστοχία στις τελικές προσπάθειες.

Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα καθώς ο ΟΦΗ είχε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει ενώ το ευχάριστο ήταν ότι έκαναν ντεμπούτο στο πρωτάθλημα οι δύο 14χρονοι Πλευράκης και Μανιαδής.

Ο ΟΦΗ δεν έκανε το 0-1 σε δύο φάσεις όταν ο Σακλαμάκης αστόχησε στο 30′ και στο 33′ με τον Πανιώνιο να είναι η ομάδα που άνοιξε τελικά το σκορ στο 42ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά προκειμένου να ισοφαρίσει όμως ήταν η σειρά του Χατζάκη να κριθεί μοιραίος καθώς απέτυχε να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις. Τελικά, στο 75′ ο Πανιώνιος έκανε το 2-0 σε μια αντεπίθεση και στο 86ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 3-0.

ΟΦΗ: Γιαννόπουλος, Παρασύρης (75′ Χαλκιαδάκης), Λογοθέτης, Τουγλής, Παχάκης (80′ λ.τρ. Παχάκης), Γαργανουράκης, Μπάμπης (70′ Κασαπάκης), Κατσαρέλης (55′ Τσαντηράκης), Χατζάκης (75′ Μανιαδής), Σακλαμάκης, Χρηστάκης.