Κ20: Όλα κρίθηκαν σε 5 λεπτά και ήττα στα Γιάννενα

Tην ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον ΠΑΣ για το πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ με τους παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη να πραγματοποιούν καλή εμφάνιση αλλά να στέκονται άτυχοι με πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Ουσιαστικά όμως, το παιχνίδι κρίθηκε στο διάστημα 30′ – 35′ όταν και οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη. Τα δύο γκολ του ΠΑΣ “ξύπνησαν” τους ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Βολονάκη που αντέδρασαν και στο 42′ μείωσαν σε 2-1 με γκολ του Κωνσταντίνου μετά από ωραία πάσα του Στέργου Χατζηκοσμά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και με το Νύκταρη έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει όταν ο 22χρονος μέσος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά αστόχησε. Τελικά στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και ενώ πίεζε ο ΟΦΗ, δέχτηκε το γκολ σε μια αντεπίθεση για να λάβει τέλος η σεμνή τελετή.