Κ20: Σε 7 λεπτά “λύγισε” στο Ρέντη ο ΟΦΗ

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ με τους “ερυθρόλευκους” να πετυχαίνουν δύο γκολ σε 7 λεπτά και να παίρνουν τη νίκη.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε για το καλύτερο ωστόσο απέναντι του είχε να αντιμετωπίσει μια ομάδα που πλέον έχει παραστάσεις από Τσάμπιονς Λιγκ και έχει κερδίσει αντιπάλους όπως η Άρσεναλ και η Σάλκε.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 στο 17ο λεπτό με τον Σούκια ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα επτά λεπτών (53′ – 60′) με τον Ιωαννίδη που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κουκάκης, Κωστάκης, Δαμιανάκης, Φαζός (76′ Δουκιαντζάκης), Καπουράνης, Κολιακουδάκης, Μπολάκης, Βλαχάκης (81′ Χαλκιαδάκης), Ροβύθης, Κωνσταντίνου (75′ Παπαδιός).