Κ20: Ξύπνησε αργά και έφυγε από τα Χανιά με το “Χ”

Ισόπαλος 2-2 αναδείχθηκε ο ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Πλατανιά που έγινε στο Μάλεμε με τους ποδοσφαιριστές να ανατρέπουν το σκορ αλλά να μην φτάνουν στην πρώτη νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Βολονάκη παρουσιάστηκαν νωθροί στα πρώτα 50 λεπτά του παιχνιδιού με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να είναι ανώτεροι. Αυτήν την ανωτερότητα την μετουσίωσαν σε γκολ και στο 48′ προηγούνταν ήδη με 2-0!

Οι φωνές του τεχνικού του ΟΦΗ ακούστηκαν από τα… Χανιά και είχαν ως αποτέλεσμα την αφύπνηση των ποδοσφαιριστών του που παρουσιάστηκαν εντελώς διαφορετικοί στο δεύτερο μέρος. Ο ΟΦΗ πίεσε για να ανατρέψει το 2-0 και στο 70′ μείωσε σε 2-1 με τον Κωνσταντίνου που ήταν από τους καλύτερους παίκτες της ομάδας. Η πίεση της ομάδας απέδωσε καρπούς και στο 85ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση για τον ΟΦΗ με τον Βλαχάκη να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κουκάκης, Κωστάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Κολιακουδάκης, Ρουμελιώτης (75′ Δεληγιαννάκης), Παπαδιός (75′ Ξεροβάσιλας), Βλαχάκης, Μπολάκης (46′ Δουκιαντζάκης),