Κ17: Έβαλε 3 γκολ αλλά έχασε από τον Ατρόμητο με 6-3!

Ο ΟΦΗ πέτυχε 3 γκολ στην Αθήνα όμως ηττήθηκε από τον Ατρόμητο με 6-3 πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με 1-0 στο 10′ ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσαχάκης απέκρουσε πέναλτι. Τελικά, στο 22′ ο Ατρόμητος διπλασίασε τα τέρματα του με τον ΟΦΗ ωστόσο να ανεβάζει στροφές και τελικά να ισοφαρίζει σε 2-2.

Στο 24ο λεπτό ο Σακλαμάκης μείωσε σε 2-1 με φοβερό σουτ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κατσαρέλης ισοφάρισε σε 2-2.

Δυστυχώς, στις καθυστερησεις του πρώτου μέρος, ο ΟΦΗ δέχτηκε το τρίτο γκολ και ενώ πίεζε στην ισοφάριση ενώ στο 65′ έγινε το 4-2. Ωστόσο, ο ΟΦΗ δεν το έβαλε κάτω και μείωσε σε 4-3 με τον Τσαντηράκη.

Και ενώ οι ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη τα έπαιζαν όλα για όλα, στο τελευταίο 10λεπτο δέχτηκαν άλλα δύο γκολ για να διαμορφωθεί το τελικό 6-3.

ΟΦΗ: Τσαχάκης, Παρασύρης, Τουγλής (46′ Χρηστάκης), Λογοθέτης, Παχάκης, Μπάμπης (80′ Παπουτσάκης), Γαργανουράκης, Μανωλακάκης (65′ Τσαντηράκης), Κατσαρέλης, Χατζάκης (75′ Κασαπάκης), Σακλαμάκης (78′ Χαλκιαδάκης).