Κ20: Ήττα στην Κέρκυρα με παράπονα από την διαιτησία

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στην Κέρκυρα η ομάδα Κ20 του ΟΦΗ με τους ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Βολονάκη να έχουν αρκετά παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Γαρδικιώτη στο 28ο λεπτό όμως στην συνέχεια ο ΟΦΗ έχασε αρκετές ευκαιρίες δίχως ωστόσο να φτάσει στην ισοφάριση. Με την σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοση του και τελικά έφτασε στην ισοφάριση με το πέναλτι του Παπαδιού στο 60′ όταν ο Χρόνης ανέτρεψε τον Ξεροβάσιλα δίχως ωστόσο να τον αποβάλει καθώς ο νεαρός επιθετικός ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Τελικά, η Κέρκυρα αντέδρασε αμέσως και πέτυχε το γκολ της νίκης στο 65′ με τον Χανδρινό.

Κέρκυρα: Χρόνης, Κροκίδης, Λάμπρου, Μεντής, Μπαμιόγλου, Γραμμένος, Γρηγοράκης, Κούδας, Χανδρινός, Γουρδακιώτης Γ.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Κωστάκης, Κουκάκης, Ανδρουλάκης, Δαμιανάκης, Ρουμελιώτης, Μπολάκης (73′ Χαλκιαδάκης Γ.), Παπαδιός, Κωνσταντίνου (59′ Ξεροβάσιλας), Κολιακουδάκης, Δεληγιαννάκης (82′ Πλαΐτης).