Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ στη Θεσσαλονίκη

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Άρη στην Θεσσαλονίκη, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Παπασαραφιανό να πλασάρει εύστοχα μέσα από την περιοχή τον Κουκουριτάκη, ενώ στο 11’ ο ποδοσφαιριστής των «κιτρινόμαυρων» νίκησε εκ νέου τον γκολκίπερ της ομάδας μας για το 2-0.

Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι τη λήξη του αγώνα, ο ΟΦΗ δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από αυτές. Στο 35’ ο Βγόντζας σούταρε εντός περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ, ενώ το ίδιο συνέβη και στην προσπάθεια του νεαρού ποδοσφαιριστή στο 65’.

Στο 87’ ο Σιτμαλίδης επιχείρησε το σουτ, ο Μαρμαρίδης όμως είχε απάντηση, με το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Κ17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Κουκουριτακης(λ.τ. 12’ Σοφιάκης), Κοζυράκης, Χείλυ (55’ Κωστάκης), Βγόντζας, Μπαλάσης, Λυγεράκης (30’ Ασμαριανάκης), Αντωνακάκης (30’ Καρνέζος), Τούφας, Κουβδός, Κράστα (30’ Πετούσης), Σιτμαλίδης.