Γύρισε από το 2-0 η Κ17 του ΟΦΗ και με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο συνεχίζει αήττητη!

Η Κ17 του ΟΦΗ παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0, με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή φεύγοντας από το Αγρίνιο με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 2-2 με τον Παναιτωλικό.

Συνεχίζει αήττητη η Κ17 του ΟΦΗ στο πρωτάθλημα της Super League 1 καθώς μετά τη νίκη επί του Λεβαδειακού με 3-0, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και δείχνοντας χαρακτήρα και σθένος, γύρισε το παιχνίδι παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέχρι το 75ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον ΟΦΗ να χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει έχοντας δοκάρι με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΟΦΗ δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 54ο λεπτό με τον Παναιτωλικό να κάνει το 2-0 ωστόσο τα παιδιά του Θοδωρή Ελευθεριάδη κατάφεραν με δύο γκολ μέσα στο τελευταίο τέταρτο να φτάσουν στην ισοφάριση.

Αρχικά στο 75′ ο ΟΦΗ μείωσε με γκολ του Κωστάκη που βγήκε σε θέση τετ α τετ κάνοντας το 2-1 και στο 86′ ο Αντωνακάκης που είχε περάσει ως αλλαγή ισοφάρισε σε 2-2!