Κ17: «Καθάρισε» από το 10λεπτο τον Λεβαδειακό ο ΟΦΗ!

Με δύο γκολ στο πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης, ο ΟΦΗ «καθάρισε» το ματς από νωρίς κερδίζοντας με 3-0 τον Λεβαδειακό στην Βοιωτία.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και φρόντισαν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά παιχνιδιού.

Πρωταγωνιστής ο Γιάννης Χαλκιαδάκης που άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό κάνοντας το 1-0 και 4 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα του ΟΦΗ δίνοντας ουσιαστικά τη νίκη στην Κρητική ομάδα.

Στην συνέχεια του παιχνιδιού, ο ΟΦΗ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση δεν απειλήθηκε καθόλου από τον Λεβαδειακό και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Γρίβας στο 90ο λεπτό.

ΟΦΗ: Γιαννόπουλος (55’ Τσαχάκης), Λογοθέτης (78’ λ.τρ. Σπαχής), Καροφυλάκης, Παχάκης, Πλαΐτης (46’ Τουγλής), Γαργανουράκης, Μπάμπης, Χατζάκης, Κατσαρέλης, Φραγκιαδάκης (70’ Γρίβας), Χαλκιαδάκης Ι. (65’ Καστελιανάκης).