Κ15: Παρά την καλή εμφάνιση ηττήθηκε με 1-0 από τον Ολυμπιακό

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Προοδευτικής, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Μια ακόμη καλή εμφάνιση, η οποία όμως δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα, πραγματοποίησε η Κ15 του ΟΦΗ, η οποία ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Προοδευτικής, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Η Κρητική ομάδα έχασε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 40ο λεπτό, με τον Λαγουδάκη να κάνει την κεφαλιά και τον Χριστοδουλόπουλο να αποκρούει, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 48’ ο Μιχαηλίδης πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, ενώ στο 65’ ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, με τον Αντωνακάκη να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος όμως είχε απάντηση, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χέιλυ, Λαγουδάκης, Καινουριάκης, Πετούσης (65’ Κασσαπάκης), Μάρα (50’ Ακουμιανάκης), Γαλανός, Αντωνακάκης (72’ Ματθαιάκης), Ασμαριανάκης (72’ Κοντόπουλος), Ντρεϊάι (65’ Κλάδος)