Φιλική ήττα της Κ19 του ΟΦΗ από τον Αλμυρό στο Γάζι

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα (29/12), στο γήπεδο του Γαζίου, η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με 4-1 από τον Αλμυρό.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους έκανε ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως οι “ασπρόμαυροι” ισοφάρισαν λίγα λεπτά αργότερα με τον Φανουράκη. Από ‘κει και μετά ο Αλμυρός πέτυχε ακόμη δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, με τους Χαϊντίνι και Κατσικοκέρη ξανά, κάνοντας το 3-1. Το τελικό 4-1 για την ομάδα του Γαζίου, έκανε στο δεύτερο 45λεπτο ο Ντιατά, στην επιστροφή του με τα “πορτοκαλί”.

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Τζαγκαράκης, Ξενοκτιστάκης, Κοιλιάρας, Ντιονίσιο, Φραγκουλάκης, Βουιδάσκης, Πιερτζιάκομι, Χαιντινι, Μπάνβο, Κατσικοκέρης.

Έπαιξαν και οι: Κοκολογιαννάκης, Πατηνιώτης, Αγαπάκης, Σπυριδάκης, Ντιατά.

Κ19 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Χνάρης, Ρολάκης, Χότζα, Μάρα, Αποστολάκης, Σημαντιράκης, Ζαχαριουδάκης, Φαλατάχ, Θεοδοσουλάκης, Φανουράκης

Έπαιξαν και οι: Μακράκης Λ., Βιδιαδάκης, Σαλούστρος, Μπλίντο, Σαντοριναιος, Καλαφάτης