Κ19: Κοντά στη νίκη στα Γιάννενα αλλά παρέμεινε αήττητος για μια αγωνιστική ακόμα

Παρότι προηγήθηκε με 2-0, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Oι νεαροί παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή μπήκαν εντυπωσιακά στο γήπεδο και κατάφερα να προηγούνται με 2-0 στο ξεκίνημα του αγώνα. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε μόλις στο 12ο λεπτό με τον Πιστικό να δίνει για τον Θεοδοσουλάκη, εκείνος στην αντεπίθεση, δεν λάθεψε στο πλασέ που έκανε ανοίγοντας το σκορ ενώ 14 λεπτά αργότερα ο Ζαχαριουδάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αντεπίθεση διαρκείας και μείωσαν σε 2-1 με γκολ του Κύρκου ενώ ισοφάρισαν στο 77′ με τον Χρήστου. Ο ΟΦΗ τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Θεοδοσουλάκη στο 89ο λεπτό.

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σαλούστρος, Ρολάκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Θεοδοσουλάκης, Πιστικός (66′ Γανόπουλος), Μάρα (46′ Φαλατάχ), Αποστολάκης, Καρανδινός (82′ Φανουράκης)