Βαριά ήττα για την Κ17 από τον Παναθηναϊκό

Η Κ17 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 5-1 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού για την 15η αγωνιστική της Super League K17.

Στο παιχνίδι που έγινε στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με την κεφαλιά του Φανουράκη να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των «πρασίνων». Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ εύστοχος στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 65’ με τον Νώτα.

Η ισοφάριση για τον Παναθηναϊκό ήρθε στο 65’ με τον Νώτα. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ναλιτζής διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, με τον ίδιο να νικά για μια ακόμη φορά τον Καλαφάτη στο 74’ για το 3-1, ενώ τα γκολ των Κατρή και Τόμπρα στο 85’ και στο 90+1’ αντίστοιχα, διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης (77’ Καλαϊτζάκης), Σαντοριναίος (55’ Πατηράκης), Χότζα, Ρολάκης, Κουτσουπιάς (67’ Αδαμάκης), Τακάκης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (77’ Τσερεβελάκης), Μακράκης, Μπλίντο (55’ Γκιαουράκης).