Κ20: Λύγισε μετά το 75΄ και ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα των Κ20 άντεξε για 75΄ λεπτά στην πίεση του ΠΑΟΚ και στην συνέχεια “παραδόθηκε” γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 .

Η ομάδα του ΟΦΗ αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες καθώς ο Δημήτρης Βολονάκης μετρούσε 7 απουσίες ποδοσφαιριστών του. Μάλιστα λόγω των πολλών απουσιών επιστρατεύτηκαν παίκτες της Κ17 (Τουγλής, Χαλκιαδάκης), ώστε η ομάδα να έχει και αλλαγές καθώς αντιμετώπισε τον ΠΑΟΚ έχοντας 13 παίκτες στην αποστολή της.

Παρά τα πολλά προβλήματα o OΦΗ άντεξε για 75 λεπτά, ωστόσο μετά από εκεί κατέρρευσε.Ο Πόποβιτς στο 75΄ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Ανδριόπουλος να διπλασιάσει τα τέρματα του “δικεφάλου”. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85΄ ο Γεωργιάδης.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Ρουμελιώτης, Κωστάκης (78΄Τουγλής) , Αδαμάκης, Κουκάκης, Δουκιαντζάκης, Σκουτέλης, Παπαδιός, Βλαχάκης, Φραγκιαδάκης Χριστοδουλάκης (80 Χαλκιαδάκης)

ΠΑΟΚ: Μελισσάς, Χατζόπουλος, Λαμπάκης, Δ. Κωνσταντινίδης, Π. Κωνσταντινίδης (46′ Γεωργιάδης), Τσανδάρης, Πολύζος, Παναγιωτούδης, Μπολόσης, Πόποβιτς, Παπαδόπουλος (46′ Ανδριόπουλος)