Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στο γήπεδο της Ελιάς από τον Αστέρα Τρίπολης

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Ο Αστέρας Τρίπολης έκανε το 1-0 μόλις στο 2ο λεπτό με τον Τζαμαλή, ενώ στο 15′ ο ίδιος με εύστοχο πλασέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Οι Αρκάδες πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 30ο λεπτό με σκόρερ τον Τσιουγγάρη.

Ο ΟΦΗ έχασε δυο σημαντικές ευκαιρίες με τους Πατραμάνη και Ντάγια, με το 0-3 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου. Στο 60′ ο Λαγουδάκης έκανε το σουτ, το οποίο απέκρουσε ο γκολκιπερ του Αστέρα.  Στο 79′ ο Χνάρης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής, κατάφερε να μειώσει σε 1-3, που ήταν και το τελικό σκορ.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Λαγουδάκης, Μπεϊνάς (70′ Ντρεϊάι), Νινηράκης, Κωνσταντακόπουλος, Ντάγια, Ντρέκα (50′ Μιχαλάκης), Ακουμιανάκης (50′ Χνάρης), Πατραμάνης (70′ Γαλανός), Χαραλάμπης, Τσελεγγίδης (60′ Καινουργιάκης).