Ήττα στην Τρίπολη για την Κ15

Η Κ15 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 2-0 από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης.

Ο Αστέρας Τρίπολης φιλοξένησε τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 4η2 αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Κ15. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-0, με τον ΟΦΗ να μην καταφέρνει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα. Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 63ο λεπτό με το σουτ του Τζαμαλή, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Βλάχος με κεφαλιά “έγραψε” το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Κ15 Αστέρα Τρίπολης: Κακαδιάρης, Κουτσούνης (80′ Κουρούσης), Μπαλάσης, Παπασημάκης, Αργειτάκης, Τσάτσος (76′ Στραγκάς), Ανδρεάδης, Μανταζέλης (60′ Γεωργόπουλος), Βλάχος (80′ Πρωιμάδης), Ντίρμα, Τζαμαλής (76′ Πιέρρος)

Κ15 ΟΦΗ: Μανιός, Ντρέκα, Μπεϊνάς, Νινηράκης, Κωνσταντακόπουλος, Ντάγια, Τσελεγγίδης (70 Χέιλυ), Λαγουδάκης (40’ Χαραλάμπης), Πατραμάνης (40’ Χνάρης), Καστελλιανάκης (70’ Ντρεϊάι), Δεσποτόπουλος (55’ Μιχαλάκης).