Νίκησε με 4-2 τον Παναθηναϊκό η Κ17

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Τη νίκη με σκορ 4-2 πήρε η Κ17 του ΟΦΗ επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής (10/10) στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο α’ ημίχρονο και δημιούργησε προϋποθέσεις για γκολ, κάτι που τελικά έγινε στο 26’ με τον Φαϊτάκη, ενώ στο 43’ ο Κώττης με κοντινή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έκανε το 2-0.

Παρά το καλό ξεκίνημα του ΟΦΗ και στο β’ ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 2-1 στο 65’ με τον Γεωργουλάκη, ο οποίος λίγα λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο γκολ, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο 88’ ο Τακάκης με κεφαλιά έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Κρητική ομάδα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Φαϊτάκης ήταν εύστοχος από την «άσπρη βούλα» για το τελικό 4-2.

Κ17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Καρανδινός (65’ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος, Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (65’ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (55’ Τακάκης), Φανουράκης (75’ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Μάρα (45’ Κλάδος).