Επιβλητικό πέρασμα της Κ19 του ΟΦΗ από τη Λάρισα, νίκησε με 4-0 την ΑΕΛ

Η Κ19 του ΟΦΗ επιβλήθηκε με 4-0 εκτός έδρας της ΑΕΛ, στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της σεζόν.

Ο ΟΦΗ σκόραρε δύο φορές σε κάθε ημίχρονο και έφυγε με το “διπλό” από τον Τύρναβο και το προπονητικό κέντρο της ΑΕΛ, επικρατώντας με 4-0 της Κ19 των “βυσσινί”.

To σκορ άνοιξε ο Θεοδοσουλάκης μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Αποστολάκη να κάνει το 0-2 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Το 0-3 έκανε ο Σωμαράκης στο 70΄, ενώ το τελικό 4-0 υπέρ του ΟΦΗ σημείωσε ο Χνάρης, μετά από πάσα του Λέλεκα.

Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής και ήταν ο προτελευταίος του πρωταθλήματος, με την Κ19 του ΟΦΗ να ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της Superleague U19 εντός έδρας με τον Άρη. Αξίζει να αναφερθεί πως πρωταθλητής αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ, μετά τη νίκη του με 1-0 στην έδρα του Άρη.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μαθιουδάκης, Σημαιάκης (76’ Αμανάκης), Σμπώκος, Βιτώρος (80’ Ζαχαριουδάκης), Χνάρης, Χαλκιαδάκης (80’ Χατζηπαράσχος), Γαιτάνης, Λέλεκας, Αποστολάκης, Σωμαράκης (76’ Γεωργαλής), Θεοδοσουλάκης.