Ήττα για την Κ20 με 2-1 από την Κέρκυρα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ20 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της Κέρκυρας στο ΒΑΚ.

Οι μικροί του ΟΦΗ δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ καθώς στο 5΄η ομάδα της Κέρκυρας προηγήθηκε με 1-0. Οι παίκτες του Δ. Βολονάκη ανέβασαν στροφές στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ωστόσο δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Στην επανάληψη ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σκουτέλη στο 51΄. Η χαρά των γηπεδούχων όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς 4 λεπτά αργότερα η Κέρκυρα πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ κάνοντας το 1-2. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα με αποτέλεσμα ο ΟΦΗ να γνωρίσει την ήττα.