Λυτρώθηκε στο τελευταιο 10λεπτο η Κ19 του ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Νίκη για τους μικρούς του ΟΦΗ (Κ19) επί της Καλλιθέας με 3-1 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο για το πρωτάθλημα Νέων.

Τα γκολ της νίκης του ΟΦΗ, ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κουράκη με πέναλτι στο 74’ (το κέρδισε ο Νοικοκυράκης), του Σουρνάκη στο 85’ και του Κουράκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Καλλιθέα, που έπαιζε απο το 58′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βολοτάσιου, είχε ισοφαρίσει σε 1-1, στο 84′ με τον Μαργαρώνη, αλλά ο ΟΦΗ με δυο γκολ στο φινάλε πήρε τη νίκη.

Κ19 ΟΦΗ: Παναγιώτου, Πλουμής, Λαγουδάκης, Κοκολογιάννης , Κορνάρος, Κοντογιάννης, Σουρνάκης, Σταυρακάκης (69′ Καλαιτζάκης), Νοικοκυράκης, Πλευράκης , Κουράκης (94′ Κουγιουμουτζής).

Tην 18αδα συμπλήρωναν οι Κουγιουμτζής, Καλαιτζάκης, Μαρινάκης, Ζερβάκης, Τζωρτζάκης, Μαραγκάκης, Ρουσσάκης.