Στα πέναλτι πήρε την πρόκριση για τους “16” η Κ19 του ΟΦΗ!

Με τον Παναγιώτου να αποκρούει δύο πέναλτι, τα πιτσιρίκια του Βασίλη Πλεσίτη επικράτησαν του Δία με 4-1 και πήραν το εισιτήριο για τους “16” του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Ο νεαρός τερματοφύλακας ήταν ο πρωταγωνιστής της Κ19 του ΟΦΗ στην διαδικασία του πέναλτι αφού νωρίτερα η κανονική διάρκεια και η παράταση βρήκαν ισόπαλες τις δύο ομάδες (0-0, 1-1 αντίστοιχα).

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στην παράταση με γκολ του Κουράκη όμως λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Δίας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Καρακωνσταντάκη. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι όπου ο ΟΦΗ εμφανίστηκε πιο ψύχραιμος φτάνοντας στο τελικό 4-1.