Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τον ΟΦΗ 94

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Η ομάδα του Ζαχαρία Νοικοκυράκη δεν κατάφερε να κάνει το “8 στα 8”, αν και προηγήθηκε με 1-0, κόντρα στα Δειλινά, αφού δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) στο 89′.

Ο ΟΦΗ 94 βρέθηκε μία ανάσα από το να συνεχίσει το σερί νικών στην Β2 ΕΠΣΗ αλλά δέχθηκε γκολ στο παρά… ένα και αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τα Δειλινά σε ένα πολύ ωραίο ματς.

Ο ΟΦΗ 94 παραμένει πάντως στην κορυφή μόνος με 22 βαθμούς αν και το Ασήμι έφτασε τους 21.

Το σκορ άνοιξε στο 53′ ο Μπελαδάκης ενώ ισοφάρισε στο 89′ ο Κοσκινάς.

Το Gentikoule βρέθηκε στο ΒΑΚ και σας μετέφερε τα όσα έγιναν στον αγώνα λεπτό προς λεπτό.

Δείτε την εξέλιξη του:

15.04 Ξεκίνησε το ματς.

Στο 2΄παράλληλη μπαλιά αλλά ο Νοικοκυράκης δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Κακό ματς έως τώρα στο 2ολεπτο, κυριαρχεί η δύναμη.

Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ 94 στο 22′  με τον Καλαϊτζάκη να σουτάρει, μετά από γύρισμα του Νοικοκυράκη, αλλά απομάκρυνε πάνω από την γραμμή ο Κολαρετάκης.

Στο 39΄ νέα μεγάλη φάση με τον Μπελαδάκη να γυρνάει την μπάλα αλλά να κόβει σωτήρια ο Λεβέντης.

Aποτέλεσμα ημιχρόνου, 0-0

16.03 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ευκαιρία για τα Δειλινά, στο 53΄δοκάρι από τον Κολαρετάκη με μακρινό σουτ.

Γκοοολ! 1-0 Στο 59′ σκοράρει ο Μπελαδάκης. Το δυνατό του σουτ κόντραρε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Τα Δειλινά έχουν πάρει τα ηνία του ματς μετά το 1-0. Ο Κολαρετάκης έκανε δυνατό σουτ αλλά έδιωξε ο Βαρδάκης.

Γκολ 1-1! Στο 89′ πολύ ωραίο γκολ από τον Κοσκινά.