Φιλική νίκη για τον ΟΦΗ ’94

Ο ΟΦΗ ’94 αγωνίστηκε σήμερα σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο του Πανεπιστημίου όπου επικράτησε με 0-2 των Νέων Μινωικής.

Πολύ καλή παρουσία είχε ο ΟΦΗ ’94 στο α’ ημίχρονο, καθώς σημείωσε δύο γκολ κι έκανε κι άλλες φάσεις χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα. Στα πρώτα λεπτά ο Νοικοκυράκης μετά από σέντρα του Καλαϊτζάκη έκανε το 0-1 ενώ στο 30’ περίπου ο Κουρίνος μετά από ατομική ενέργεια, ανατράπηκε εντός περιοχής και κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος για να κάνει το 0-2.

Με κάποιες αλλαγές που έγιναν, στο β’ ημίχρονο ο ΟΦΗ ’94 έχασε την αμυντική του συνοχή, με αποτέλεσμα οι Νέοι Μινωικής να χάσουν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, με την εστία να μένει απαραβίαστη. Επόμενο φιλικό για τον ΟΦΗ ’94 είναι την Κυριακή στις 17:30 στο ΒΑΚ με αντίπαλο τη Βόνη.

Ο Ζαχαρίας Νοικοκυράκης παρέταξε την εξής σύνθεση: Βαρδάκης, Κουρίνος, Ζερβάκης, Λαγουδάκης, Μπλένταρ, Κουτεντάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης, Παπαδάκης, Σκουλάς, Νοικοκυράκης. Έπαιξαν και οι: Λαζίδης, Μηλιαράκης, Αυγουστάκης, Τζωρτζάκης, Γκίνι, Κοτζιάς, Ιερωνυμίδης, Βρεττός, Σαβουϊδάκης, Κτιστάκης.