14Χ14 στην τελευταία φάση του αγώνα!

Με χρυσό σκόρερ τον Λαγουδάκη στην τελευταία φάση του αγώνα ο ΟΦΗ 94 κέρδισε 1-2 τα Κανάρια κάνοντας το 14Χ14.

Ο ΟΦΗ 94 παρατάχθηκε με απουσίες καθώς απουσίαζαν οι Μανιάδης, Λαμπριανίδης ωστόσο το παιχνίδι ήταν ανοικτό και όλα κρίθηκαν μέσα σε ένα λεπτό όταν μπήκαν και τα δυο γκολ του αγώνα. Στο 47′ ο Γραμματικάκης άνοιξε το σκορ με προβολή και στην αμέσως επόμενη φάση ο ΟΦΗ 94 ισοφάρισε με γκολ του Σκουλά.
Ωστόσο ο ΟΦΗ 94 δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στην τελευταία φάση του αγώνα πήρε τη νίκη με χρυσό σκόρερ τον Λαγουδάκη.
Δείτε το LIVE του αγώνα

Κανάρια: Καστρινάκης, Δολαψάκης,  Μουντράκης, Καλυβιανάκης, Γραμματικάκης, Χαλκιαδάκης, Μουλακάκης, Καλογεράκης, Σαμπροβαλακης, Αλεξάκης, Βενεράκης.

ΟΦΗ 94: Βαρδάκης, Αποστολάκης, Κουτεντάκης, Πλουμής, Λαγουδάκης, Βολτυράκης, Μπελαδάκης, Γκόγκολος, Κουκάκης, Νοικοκυράκης, Σκουλάς.

12.03 / Σέντρα στο Μαρτινένγκο

Οπαδοί του ΟΦΗ στο Μαρτινένγκο

14′ Καλό φάουλ του Γκόγκολου έδιωξε με τις γροθιές ο Καστρινάκης

18′ Δυνατό σουτ του Μπελαδάκη με την μπάλα να φεύγει αουτ

24′ Μεγάλη επέμβαση του Βαρδάκη που έδιωξε το τετ α τετ του Μουλακάκη

28‘ Δοκάρι για τον ΟΦΗ 94! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καστρινάκη!

Τσουχτερό κρύο στο γήπεδο και δυνατός αέρας αλλά ο κόσμος βλέπει καλό παιχνίδι με φάσεις και από τις δυο ομάδες.

41′ Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ 94 με το σουτ του Κουκάκη να μπλοκάρει ο Καστρινάκης

Τέλος ημιχρόνου: Κανάρια – ΟΦΗ 94 0-0

13.05 / Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Δυο γκολ μέσα σε 1 λεπτό! Προηγήθηκαν τα Κανάρια με τον Γραμματικάκη και στην επόμενη φάση ισοφάρισε ο ΟΦΗ 94 με τον Σκουλα!

Εξαιρετικός συνδυασμός των παικτών του ΟΦΗ 94 με τελικό αποδεκτή τον Σκουλά που σε κενή εστία ισοφάρισε αμέσως!

Χωρίς φάσεις το τελευταίο 10λεπτο με την δύναμη να χαρακτηρίζει το παιχνίδι

Πολλές δυνατές μονομαχίες στο δεύτερο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες